БурундиПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Karegeko, Kivoga, Bisoro, Mwaro: None

None

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Karegeko, Kivoga, Bisoro, Mwaro
Град :Karegeko
Регионот 3 :Kivoga
Регионот 2 :Bisoro
Регионот 1 :Mwaro
Земја :Бурунди(BI)
Поштенски :None

Други Информации
Јазик :French (FR)
Регионален Код :BI-MW
ширина :-3.58905
должина :29.69920
Временска Зона :Africa/Bujumbura
Координирано Универзално Време :UTC+2
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Karegeko, Kivoga, Bisoro, Mwaro се наоѓа во Бурунди. Нејзините поштенски код е None.

Другите се е достапен
Karegeko, Kivoga, Bisoro, Mwaro,None ©2014 Поштенски Пребарување