БурундиПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Ruhongore, Munyinya, Busoni, Kirundo: None

None

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Ruhongore, Munyinya, Busoni, Kirundo
Град :Ruhongore
Регионот 3 :Munyinya
Регионот 2 :Busoni
Регионот 1 :Kirundo
Земја :Бурунди(BI)
Поштенски :None

Други Информации
Јазик :French (FR)
Регионален Код :BI-KI
ширина :-2.56722
должина :30.21880
Временска Зона :Africa/Bujumbura
Координирано Универзално Време :UTC+2
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Ruhongore, Munyinya, Busoni, Kirundo се наоѓа во Бурунди. Нејзините поштенски код е None.

Другите се е достапен
Ruhongore, Munyinya, Busoni, Kirundo,None ©2014 Поштенски Пребарување