БурундиПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Buhuma, Munyinya, Bugenyuzi, Karuzi: None

None

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Buhuma, Munyinya, Bugenyuzi, Karuzi
Град :Buhuma
Регионот 3 :Munyinya
Регионот 2 :Bugenyuzi
Регионот 1 :Karuzi
Земја :Бурунди(BI)
Поштенски :None

Други Информации
Јазик :French (FR)
Регионален Код :BI-KR
ширина :-3.02202
должина :30.05418
Временска Зона :Africa/Bujumbura
Координирано Универзално Време :UTC+2
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Buhuma, Munyinya, Bugenyuzi, Karuzi се наоѓа во Бурунди. Нејзините поштенски код е None.

Другите се е достапен
Buhuma, Munyinya, Bugenyuzi, Karuzi,None ©2014 Поштенски Пребарување