БурундиПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Ruvumvu, Nyagutoha, Ruyigi, Ruyigi: None

None

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Ruvumvu, Nyagutoha, Ruyigi, Ruyigi
Град :Ruvumvu
Регионот 3 :Nyagutoha
Регионот 2 :Ruyigi
Регионот 1 :Ruyigi
Земја :Бурунди(BI)
Поштенски :None

Други Информации
Јазик :French (FR)
Регионален Код :BI-RY
ширина :-3.45100
должина :30.34674
Временска Зона :Africa/Bujumbura
Координирано Универзално Време :UTC+2
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Ruvumvu, Nyagutoha, Ruyigi, Ruyigi се наоѓа во Бурунди. Нејзините поштенски код е None.

Другите се е достапен
Ruvumvu, Nyagutoha, Ruyigi, Ruyigi,None ©2014 Поштенски Пребарување